25 Haziran 2017 Pazar  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,794
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 32 °C
Antalya23 / 39 °C
Ankara15 / 30 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HÜKÜMET BAYRAM TATİL SÜRESİNİ ERKEN AÇIKLASIN

HÜKÜMET BAYRAM TATİL SÜRESİNİ ERKEN AÇIKLASIN
Necati Çalışkan,Hükümet bayram tatil süresini önceden açıklarsa, herkes rahatlar
29 Ağustos 2008 / 10:41

Turizmin Sesi


Yaklaşan Ramazan Bayramı'nda kaç gün olacağının henüz açıklanmaması, turizm sektöründe planlama ve rezervasyon yapmayı güçleştirirken, tatile çıkacak vatandaşları da hem erken rezervasyon avantajlarından mahrum ediyor, hem de sıkışıklık yaşamaları olasılığını artırıyor.

Yaşanan belirsizlik nedeniyle bazı turlarda programlar dört, bazılarında da dokuz günlük paketler halinde yapılıyor. Hey Travel Trends Turizm Grubu Başkanı Necati Çalışkan, halkta ve sektörde her iki bayram için de dokuzar günlük tatil beklentisi olduğunu belirterek, şunları dile getiriyor:

“Vatandaşların erken rezervasyon avantajlarından yararlanabilmesi ve bayram tatilinde seçeneksiz bir halde sıkışıp kalmamaları için, Hükümet, bu Ramazan Bayramı öncesindeki 29 Eylül pazartesi ve sonrasındaki 3 Ekim Cuma gününün tatil edilip edilmeyeceğinin şimdiden açıklamalıdır.

Bu turizm sektörünün satışları ve dolayısıyla ülke ekonomisi açısından da büyük önem taşımaktadır.”

Bakanlar Kurulu'ndan çıkacak kararı dört gözle beklediklerini vurgulayan Çalışkan, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“29 Eylül'ün yarım gün, 3 Ekim Cuma gününün de tam gün tatil edilip edilmeyeceğini şimdiden bilmek istiyoruz. Bileceğiz ki, satış planlarımızı bu karara göre yapalım. Kararı şimdiden öğrenecek olan seyahat sektörü kendine daha iyi yön verir.

Geçmiş yıllardaki gibi son dakikada belirlenen tatil günleri, karışıklığa, telaşa ve fiyatların da yükselmesine neden oluyor. Dolayısıyla, turizmciler olarak hükümetten ilk kez böyle bir kararı 1 ay önceden açıklayıp, sektörün önünü açmasını bekliyoruz.”

Ramazan Bayramı'ndaki tatilin dokuz gün tatil olarak açıklanması halinde, turizmcilerin bayram satışlarını en az yüzde 30 oranında artıracağını belirten Çalışkan sözlerini şunları da dile getiriyor:

“Bakanlar Kurulu'ndan Bayram öncesi bu yönde çıkacak karar, ailelerin ve biz turizm şirketlerinin daha iyi plan yapmasına yol açacağı gibi, otobüslerin ve uçakların da dolu dolu seyahat etmesini sağlayıp, ülke ekonomisine katkı yapar. Uçakların boş uçan koltuğu ile otobüslerin boş kalkan koltuğu ülke ekonomisine olumsuz etki yapacağından, Bakanlar Kurulu'nun kararı böyle bir israfın da önüne geçebilir.”

heytraveltrends.com 444 4 HEY (439)

Yorumlar
ah eski bayramlar
Ya kardeşim yapacaksan yap yapmayacaksan yapma ne duruyorsun bu nasıl idarecilik sen 3 yıllık bütçe yapıyorsun memura çalışana 9 günlük tatil yapma programı için fırsat vermiyosun. oluyormu bu. bence bu tatiller bir programa bağlanmalı ve otomatikleştirilmelidir. İnsanlar bir sene önceden tatil olup olmayacağını görmelidirler.
[ ali zavallı ] 16 Eylül 2008 Salı 22:09
tatili hakketik
bencede 9 gün olmalı kışın bayramda olmasa çalışanların hali perişan olur yaza kadar onu da çok görmezaler herhalde
[ ayşe ] 15 Eylül 2008 Pazartesi 14:52
BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLMALI
Bayram tatilinin 9 gün olması gerektiğini belirten tüm yorumlara katılıyorum. Çevremdeki herkes sadece 1 gün için tatil programı yapamıyorum. teşekkürler..
[ FULYA ] 10 Eylül 2008 Çarşamba 09:12
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri