25 Haziran 2017 Pazar  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,794
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 32 °C
Antalya23 / 39 °C
Ankara15 / 30 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HOŞGÖRÜ BAHÇESİ’NDEN RUS VE GÜRCÜ TURİSTLERİN DÜNYAYA BARIŞ MESAJLARI

HOŞGÖRÜ BAHÇESİ’NDEN RUS VE GÜRCÜ TURİSTLERİN DÜNYAYA BARIŞ MESAJLARI
1 Eylül Dünya Barış Günü'nde farklı dillerden, dinlerden, coğrafyalardan turistler, üç dinin birlikteliğini sembolize eden Belek Hoşgörü Bahçesi'nde buluştu.
03 Eylül 2008 / 23:02

Bora Özgen-Turizmin Sesi


Belek Turizm Yatırımcıları Birliği tarafından düzenlenen Dünya Barış Günü Etkinliği'nde, farklı milliyetlerden turistler bir araya geldi. Bölge imam ve papazının birlikte barış fidanı diktiği etkinlikte Rus ve Gürcü turistlerin yan yana verdiği barış mesajları dikkati çekti.Rus ve Gürcü turistler barış mesajlarını Belek Hoşgörü Bahçesi'nden gökyüzüne birlikte uçurdukları beyaz güvercinler eşliğinde gönderdi.

Etkinlikte bir konuşma yapan BETUYAB Genel Müdürü Serap Tombuş, ülkeler ve insanlar arası iletişimin ve etkileşimin sağlanmasında, dünyada barış ve sevgi ortamının egemen olmasında turizmin çok önemli bir görev üstlendiği belirterek, “Farklı ülkelerden, farklı kültürlerden insanları aynı ortamda buluşturan turizm, dünya barışı için çok önemli bir fırsattır.Ev sahipliği yaptığı uygarlıkların izlerini günümüze taşıyan ülkemiz, çeşitli dinlerin bir arada varolduğu hoşgörü ortamını bugüne de taşımakta, doğal, tarihsel ve kültürel zenginlikleri kadar hoşgörü ve konukseverlik gibi ulusal değerleriyle de siz misafirlerini kucaklamaktadır.

Anadolu toprakları asırlardan beri sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve barış içerisinde bir arada yaşayan farklı dinlere mensup halkların kaynaştığı renkli bir mozaiktir. Üç dinin önemli kalıntıları bu topraklardadır. Anadolu'nun bu özelliğini yansıtan ve üç dinin kardeşliğini vurgulayan Hoşgörü Bahçesi'nde sizleri misafir etmekten, sayenizde bu güzel birlikteliği yakalamaktan dolayı çok mutluyuz.

Bu güzel günde Hoşgörü Bahçesi'nde güzel bir tesadüfü de sizlerle birlikte yaşıyoruz. Bugün aynı zamanda Müslümanlar için kutsal Ramazan ayının ilk günü. Bugün, hep birlikte gökyüzüne uçuracağımız beyaz güvercinlerle dünya barışı dileklerimizi Belek'ten tüm dünyaya göndereceğiz ve dikeceğimiz fidanlarla bu günü ölümsüzleştireceğiz” dedi.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri