29 Nisan 2017 Cumartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5508
EURO
3,8707
ALTıN
144,812
HAVA DURUMU
İzmir9 / 28 °C
İstanbul12 / 23 °C
Antalya13 / 32 °C
Ankara6 / 25 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Holiday Inn, GOSB’de otel yatırımına soyundu

Holiday Inn, GOSB’de otel yatırımına soyundu
Holiday Inn'e metrekaresi 2 dolardan 7 yıllığına kiraladık. 2009'da hizmete açılması planlanan otel için gerekli yatırımın tümü Holiday Inn tarafından yapılacak
03 Temmuz 2008 / 02:04

Holiday Inn, Türkiye'nin en büyüğü olarak bilinen Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde (GOSB) 100 odalı bir otel yatırımına hazırlanıyor. Zincir otellerin, Türkiye'de ağırlıklı olarak işletmeciliğe soyunduğunu belirten GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Güngör (soldaki), Holiday Inn'in otel yatırımıyla bu konuda bir ilke atacaklarını söylüyor.Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyelerine GOSB hakkında bilgi veren Güngör, bir soru üzerine Holiday Inn'in yatırımı konusunda şöyle konuştu:
“GOSB, bundan 23 yıl önce 1986'da kuruldu. Halen Türkiye'nin önde gelen 97 işletmesi burada üretim yapıyor.

Kurulduğumuzdan bu yana birçok ilke imza attık. Şimdi de uluslararası otel zinciri Holiday Inn ile bir otel yatırımı konusunda anlaşmaya vardık. Yönetim Merkezi'nin bitişiğindeki 10 bin metrekarelik araziyi, Holiday Inn'e metrekaresi 2 dolardan 7 yıllığına kiraladık.

2009'da hizmete açılması planlanan otel için gerekli yatırımın tümü Holiday Inn tarafından yapılacak.”

Başkan Yücel Güngör, GOSB'un parsel olarak tam dolu olmakla birlikte, halen üretimde olan firmalar olarak yaklaşık yüzde 68 oranında bir doluluktan bahsettiklerini belirtti. Güngör, GOSB'da yer almak koşuluyla çok sayıda büyük ölçekli firmanın Türkiye'ye yatırıma hazır olduğunu da vurguladı.

Konuşmasının devamında, atıklarla ilgili olarak da çarpıcı açıklamalarda bulunan GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Güngör, şöyle konuştu:
“Etrafımızdaki ormanların her köşesi hakkında bilgi sahibiyiz.

Ormanların içinde zehirli bidonlar bulunmakta; her boş araziye bir fabrika yapılması bu büyük karmaşanın sebebini oluşturmaktadır. OSB'lerdeki fabrikalar ise atıklarını kendi depolarında muhafaza etmektedir.

Konuyla yakından ilgili olan Sayın bakanımız Zafer Çağlayan'ın bu soruna en kısa zamanda çözüm getireceğine” inanıyoruz.”

GOSB Bölge Müdürü Güher Türker ise, GOSB'un güney bölümünde hastane yatırımı gerçekleştirileceğini belirterek “Son yıllarda yeniden şekillenen sağlık sektöründeki ileri teknolojileri uygulayan büyük çapta özel bir hastanenin GOSB'da faaliyete geçmesi söz konusu olacaktır” dedi.

 Türker, mikro cerrahi ve yanık tedavileri konusuna odaklı hastane yatırımının GOSB'un Türkiye'de bünyesinde otel, hastane yatırımı olan öncü Organize Sanayi Bölgesi haline getireceğini belirtti.

Türker, konuşmasında GOSB'un start verdiği Endüstri Meslek Lisesi, TIR Parkı ve Akaryakıt İstasyonu, Merkezi Arıtma Tesisi, Denizli Göleti, Bankalar ve İş Merkezi'nin genişletilmesi projelerine de değindi.

TIR Parkı ve benzin istasyonu entegre projesinin yıl sonunda bitirileceğini kaydeden Türker, “Yapılan ihale sonucunda, Akaryakıt İstasyonu 3 milyon 260 bin dolar bedelle kiraya verilmiş, alınan bedelin 1.5 milyon doları ile katılımcı sanayicilerimizin ihtiyacı olan TIR Parkı gerçekleştirilmiştir. TIR Parkı projesi içinde ayrıca bir dinlenme tesisi yer almaktadır” dedi.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri