26 Haziran 2017 Pazartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,708
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 32 °C
Antalya23 / 39 °C
Ankara15 / 30 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hitit “Rezervasyon ve Yönetim Sistemleri” mezunlarını verdi

Hitit “Rezervasyon ve Yönetim Sistemleri” mezunlarını verdi
Dünyanın havayolu bilişim sistemleri alanındaki tek Türk firması Hitit Bilgisayar Hizmetleri, sivil havacılık alanında Özyeğin Üniversitesi ile akademik bir işbirliğine imza at
30 Mayıs 2017 / 22:28
TURİZMİN SESİ

Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Hitit profesyonellerince verilen “Rezervasyon ve Yönetim Sistemleri” dersinden ilk sertifikalarını aldılar. Özyeğin Üniversitesi ve Hitit Bilgisayar Hizmetleri’nin 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde hayata geçirdikleri akademik işbirliği ilk mezunlarını verdi. Hitit profesyonellerince verilen “Rezervasyon ve Yönetim Sistemleri” dersinden sertifika almaya hak kazanan Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, aynı zamanda Hitit’te staj yapma imkanına da sahip oldular. 
 
Yükselen Trend: Sivil Havacılık
Sivil havacılık sektörünün dünyada yükselen bir trende sahip olması, bu sektöre özel eğitilmiş insan kaynağı ihtiyacını beraberinde getirdi. Bunun sonucu olarak, üniversitelerde başlı başına bir kürsü haline gelen sivil havacılığın bir meslek olarak tercih edilmesi ve geleceğini bu sektör içinde şekillendirmek isteyen öğrencilerin gerekli donanımlara sahip olması konusunda önemli adımlar atılmaya başlandı.
 
Özyeğin Üniversitesi ve Hitit bu konuda akademik açıdan bir ilke imza attı. Bünyesinde “Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi”ni barındıran Özyeğin Üniversitesi ile havayolu bilişim sistemlerinde dünyanın önde gelen firmalarından Hitit’in işbirliği sonucunda, “Rezervasyon ve Yönetim Sistemleri” dersi müfredata eklenerek, Hitit profesyonelleri tarafından verilmeye başlandı.İlk mezunlarını bu sene veren akademik işbirliği kapsamında, havayolu taşımacılığının en önemli unsurlarından olan yolcu hizmetleri sistemi (PSS), 70.000’i aşkın seyahat acentası tarafından kullanılan Crane PAX çözümü üzerinden anlatıldı. 
 
Konu hakkında konuşan Hitit Genel Müdürü Nur Gökman; “Öncelikle, fakülteden başarıyla mezun olan genç arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bilişim ihtiyaçlarını karşılama konusunda dünya genelinde havacılık trendlerine yön veren bir marka olarak, bilgi birikimimizi yeni nesillere aktarabilmek bizler için çok değerli. Bu nedenle Özyeğin Üniversitesi ile yapmış olduğumuz bu akademik işbirliği Hitit’in en kıymetli projelerinden biri. Havacılık sektöründeki yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının artması amacıyla, sektör özelinde bir fakülte tahsis eden Özyeğin Üniversitesi’ne teşekkür ediyor ve bu işbirliğimizin büyüyerek devam etmesini temenni ediyorum.” dedi. 
 
Haber Kaynağı: 2

Etiket(ler): Özyeğin Üniversitesi , Hitit Bilgisayar Hizmetleri,

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri