24 Haziran 2017 Cumartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,772
HAVA DURUMU
İzmir19 / 35 °C
İstanbul23 / 29 °C
Antalya22 / 34 °C
Ankara12 / 29 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GENÇ TURİZMCİLER ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

GENÇ TURİZMCİLER ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
“Turizme hak ettiği geleceği yaratmak için gelin Genç Turizmciler'de buluşalım.” sloganıyla yola çıkan Genç Turizmciler, Eylül 2007'de kurulma hazırlıklarına başlamış bir gençlik oluşum
06 Ağustos 2008 / 17:00
Turizmin Sesi
Ülke turizmi ve gençlik üzerine çalışmayı kendine amaç edinmiştir. Genç Turizmciler, gencturizmciler.net internet adresi üzerinden çalışmalarını sürdürmektedir. Genç Turizmciler'in çalışmalarının üç ana eksen etrafında toplayabiliriz. Genç Akademi, Genç Kariyer, Genç-Network bu ekseni oluşturan ana başlıklardır.

Genç Turizmciler, Genç Akademi'deki amaçlarını “ Ülke turizminde yer almayı planlayan bugünün genç turizmcileri, daha doğrusu yarının turizm yatırımsı ve yöneticilerinin fikirlerini; yayınladığımız makale ve raporlarla ön plana çıkartmaktır.” Diye ifade ediyorlar.

Alanında uzman yedi genç tarfından başlatılan oluşumun misyonu, “Genç Turizmciler Derneği eşliğinde gençleri bir araya getirmek, gençlerle turizmi tanıtmak, gençlere turizmi sevdirmek ve turizmin bir kariyer alanı olarak görülmesi için çalışmalar yapmaktır.”.

Aralarından beşinin Boğaziçi, birinin Yeditepe ve bir değerinin de Marmara Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren gençlerin oluşturduğu ekip, “Turizme hak ettiği degeri vermek için gelin Genç Turizmciler'de buluşalım.” İfadesinin sloganları olduğunu belirtiyor.

Oluşuma başkanlık eden Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü son sınıf öğrencisi Bulut BAĞCI, “ Yaptığımız çalışmalarla birlikte genç turizmcilerimize farklı bakış açıları sağlamayı hedefliyoruz. Bunu yaparken de turizm sektöründe var olan diğer STK'lar ile dirsek temasımızı sürdürmekteyiz.

Bu noktadaki amacımız ülke turizminin sürdürülebir bir gelişme takip edebilmesi için yapılan çalışmalara ivme kazandırmaktır.” Diye özetlemektedir.

Bu bağlamda, şuan üzerinde çalıştıkları ve ülkemizin en büyük fuar firmalarından olan TİFAŞ ile ortak yürüttükleri “İstanbul 2010'a Yaklaşırken Turizm'de Markalaşma ve Ülke Turizmi” başlıklı konferans ekibin bu konuyla ilgili çalışmalarına bir örnek teşkil edebilir.
Kaynak:Turizmin Sesi
Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri