25 Haziran 2017 Pazar  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,794
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 32 °C
Antalya23 / 39 °C
Ankara15 / 30 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FASHİON TV BOYBEYİ MÜCEVHER'İN ÖZEL TASARIMLARIYLA RENKLENDİ

FASHİON TV BOYBEYİ MÜCEVHER'İN ÖZEL TASARIMLARIYLA RENKLENDİ
FashionTV Türkiye tarafından Perşembe akşamı düzenlenen Genç Tasarımcılar Kulubü – 60'lı yıllar defilesi ve partisi BOYBEYİ Mücevher'in özel tasarımları ile renklendi
22 Ağustos 2008 / 18:49

Bora Özgen-Turizmin Sesi


Boybeyi Mücevher, özgün tasarıma verdiği değeri, moda dünyasındaki geleceğin genç tasarımcılarına verdiği destekle bir kez daha gündeme getiriyor. Tutkusu ilkleri yaratmak olan Boybeyi Mücevher, tasarımlarındaki yeni formlar, boyutlar, renkler ve figürlerle farklılığını her zaman sürdürüyor.

 

Bunu sürdürmenin ancak genç yetenekleri desteklemek ile gerçekleşebileceğine inanan Mete Boybeyi “Tasarımda gençlerin yaratıcılık ve farklı bakış açısı şart.

Özellikle bizim tasarımlarımız her zaman sıra dışı olma vaadini taşır. Bu nedenle biz her zaman hedefimiz olan hoş sürprizler ve tatlı heyecanlar yaratan değerlerimizle, genç tasarımcıların yanında olacağız” dedi.

BOYBEYİ Mücevher, bu geceye özel mücevherlerin seçim aşamasında, 60'lı yılların ruhunu yansıtan kıyafetleri gözlemleyerek, o dönemin modasının trendlerine ve renklerine uygun bir karma koleksiyon oluşturdu.

Seçtiği ışıltılı pırlantaların ve siyah pırlantaların yanı sıra özel kesimli elmaslar, safirler, yakutlar, zümrütler, opal, sedef ve diğer değerli taşlarla zenginleştirilmiş özel takı koleksiyonları ile göz kamaştırdı.

Bir tutkunun öyküsü…
Kökleri Oğuz Beylerine dayanan Boybeyi ailesi, Ortaasya'dan Anadolu'ya gelene kadar çok şey yaşar. Göçler, sıkıntılar, aşklar, mutluluklar, dostluklar… Bu köklü birikimleri 1800'lü yıllarda Ahmed-i Zarif Boybeyi kuyumculuk mesleğine aktarır.

Bu uzun yıllar benimsecek bir geleneğin başlangıcıdır.Yaşanılan her anı Boybeyi mücevherlerinde şekillenir.

Nesillerdir mücevher ve kuyumculuk sektöründe olan Boybeyi ailesi, 1955 yılında Mehmet Boybeyi ile mesleğini Kapalıçarşı'da sürdürmeye devam eder.

Günümüzde Kapalıçarşı'da 4 adet mağaza, ailenin son temsilcisi Mete Boybeyi'nin getirdiği yenilikçi vizyon ile bu geleneği gelecek nesillere aktarmak üzere yolculuğuna devam etmektedir.

Yorumlar
tarıh hocan
sana her şey olabilirsin demiştim
[ bilo ] 11 Nisan 2009 Cumartesi 09:25
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri