29 Haziran 2017 Perşembe  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5120
EURO
3,9960
ALTıN
141,095
HAVA DURUMU
İzmir22 / 37 °C
İstanbul23 / 32 °C
Antalya24 / 33 °C
Ankara15 / 33 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERİKLİ’DE TURİZM POTANSİYELİ 12 AYA YAYILACAK

ERİKLİ’DE TURİZM POTANSİYELİ 12 AYA YAYILACAK
Erikli Sahili, 5 yıllık turizm planlaması içerisinde hafta sonları olmak üzere 12 ay, diğer zamanlarda da 4 buçuk-5 ay hareketlilik yaşanacak bir potansiyele sahip olabilecek bir tatil beldesi konumuna gelecek.
31 Ağustos 2008 / 23:03

Turizmin Sesi-Erdoğan DEMİR


Erikli Sahili'nde hayata geçirilecek “Yapay Resif ve Batık Projesi”ne İl Özel İdaresi'nden ödenek çıktı. Saros Körfezi'nde ekim ayı sonu veya kasım ayı başında gemi yada uçak batırılacak.


Saros Körfezi Turizm Otelciler ve Yatırımcılar Derneği'nin bir süredir üzerinde çalıştığı “Yapay Resif ve Batık Projesi” için İl Özel İdaresi'nden ödenek çıktı. Saros Körfezi'nin ve özellikle Erikli Sahili'nin 12 ay hareketliliğinin sağlanması açısından geliştirilen projenin, ekim ayı sonu yada kasım ayı başında hayata geçirilmesi hedefleniyor.

ÖDENEK YENİ KURALACAK OLAN ESTAB'A AKTARILDI

Saros Körfezi Turizm Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Mustafa İşçimen, uzun süredir üzerinde çalıştıkları “Yapay Resif ve Batık Projesi”ne, İl Özel İdaresi'nden ödenek çıktığını bildirerek, ödeneğin yeni kurulacak olan ESTAB (Edirne Saros Altyapı ve Turizm Birliği)'ın kaynağına aktarıldığını söyledi.

Proje ile ilgili gelişmelerin önümüzdeki hafta içersinde netlik kazanacağını kaydeden İşçimen, daha sonra da projenin yapılma aşamasına başlayacaklarını belirtti.

17 AYRI YERE ÇİZDİRİLEN PROJEDE GEMİ VE UÇAK YER ALIYOR

17 yerde ayrı batık projesi çizdirdiklerini bildiren Mustafa İşçimen, proje içerisinde gemi ve uçağı ile aldıklarını söyledi.

C47 UÇAĞININ NAKLİYE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPILIYOR

Proje ile ilgili Kayseri'de C47 uçağı bulduklarını ve şu anda nakliye işlemleri ile uğraştıklarını kaydeden İşçimen, Yapay Resif ve Batık Projesi'nin Saros Körfezi'nin daha da hareketlenmesini sağlayarak, özellikle de dalış turizmi açısından ciddi bir potansiyel oluşturacağını vurguladı.

DOÇ. DR. ALTAN LÖK'TE ERİKLİ SAHİLİ'NE GELEREK, ÇALIŞMA YAPACAK

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Altan Lök'ün de Erikli Sahili'ne davet edileceğini ve proje ile ilgili geniş kapsamlı bir araştırma yapılacağını bildiren Mustafa İşçimen, projenin uygulanması ile ilgili bütün alt yapı hazırlıklarına başlayacaklarını ifade etti.

ERİKLİ'DE TURİZM POTANSİYELİ 12 AYA YAYILACAK

Ekim ayı sonu yada kasım ayı başlarında bitirmeyi hedeflediklerini ve Saros'ta yapay resif oluşturulacak uçak yada gemi batırmayı düşündüklerini belirten İşçimen, “Proje ile önümüzdeki 5 yıllık turizm planlaması içerisinde Erikli Sahili'nin artık hafta sonları olmak üzere 12 ay, diğer zamanlarda da 4 buçuk-5 ay hareketlilik yaşanacak bir potansiyele sahip olabilecek bir tatil beldesi konumuna gelecek.” dedi.

Mustafa İşçimen, Erikli Sahili'ndeki hareketliliğin Keşan esnafına da yansıyacağını ve bölgenin 12 ay boyunca turizmden pay alacağını vurguladı.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri