27 Haziran 2017 Salı  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5032
EURO
3,9191
ALTıN
141,183
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 28 °C
Antalya21 / 35 °C
Ankara17 / 34 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERİKLİ SAROS KÖRFEZİ WİNDSURF ŞAMPİYONASI BAŞLADI

ERİKLİ SAROS KÖRFEZİ WİNDSURF ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Saros Erikli Winsurf Cup Bora Kozanoğlu 'nun start'yla İşçimen otel önünden başladı.Yoğun ilginin görüldüğü şampiyonaya Haluk Levent'te destek vererek başlangıç noktasına geldi.
18 Temmuz 2008 / 18:26

BORA ÖZGEN-TURİZMİN SESİ


Türkiye Yelken Federasyonu ile Keşan Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen Erikli Saros Körfezi Windsurf Şampiyonası başladı.


Erikli Sahili'nde saat 10.00'da başlayan etkinlikte müsabakanın hakemliklerini İzmir Bölgesi'nen Başhakem A.Zeki Leblebici, Seyhan İnal, Belma Beyazıtoğlu, Önder Tosun, Necdet İnağ ve Cevdet Özgönenç'in yaptığı şampiyonaya Troya Çanakkale Kulübü'nden İsmail Kadıoğlu, Ali Aygün, Murat Çeker, Deniz Kuvvetleri Orhan Konca, Şarköy Yelken Kulübü'nden Erdi Mengüz, Ali Ersen, Hüseyin Ersen, Ziya Özdemir, Keşan Gençlik Kulübü'nden İrem Yörük ve Aydın Es, Alaçatı Yelken Kulübü'nden Aydın Gözen ve Bora Kozanoğlu olmak üzere 12 windsurfçu katıldı.


Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ile Edirne İl Gençlik Spor Müdürü Emin Küçük, CHP Keşan İlçe Başkanı A.Baki Topal,Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan'da yarışmaları izlemek üzere Erikli Sahili'ne geldiler.GÖSTERİ YAPTILAR

Öte yandan Dünya Windsurf Şampiyonu Bora Kozanoğlu, Türkiye Şampiyonu Aydın Gözen, Ali Aygün, İsmail Kadıoğlu ve Murat Çeker yetersiz rüzgara rağmen sahilde yarışmaları izlemek isteyenler için kısa süreli bir gösteri yaptılar.


HALUK LEVENT'DE GÖSTERİLERİ İZLEDİ.

Ünlü Rock Müzik Sanatçısı ve Erikli Sahili'nde yetişen ünlü Rock sanatçısı Haluk Levent'de windsurf gösterilerini sahilde vatandaşlarla beraber izledi.


Bu arada basına mensuplarına bir açıklama yapan Levent, kendisi için Saros Körfezi'nin çok önemli olduğunu belirterek “Sanat yaşamıma ilk başladığım Saros Körfezi benim hayatımda çok önemli bir yer tutmaktadır.


Dünyanın en temiz denizlerinden biri olan Saros Körfezi'nde windsurfun da başlamış olması beni çok mutlu etti. Umarım Erikli Sahili windsurf sayesinde daha çok gelişir ve bu sayede ismi anılan bir deniz olur”dedi.Levent, ayrıca gösteri yapan Bora Kozanoğlu'nu da tebrik ederek “ Bora arkadaşımız kendisiyle gurur duyduğumuz bir kişi. Kendisine Saros Körfezi'ne verdiği destek nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

      


Bora Kozanoğlu'da, Saros Körfezi'nin windsurf yapmak anlamında çok önemli bir nokta olduğunu belirterek “Bugün talihsiz ve rüzgarsız bir gün yaşadık. Bugün yarışamadığız için üzgünüz.Umarım yarın beklediğimiz rüzgar oluşur.


Burada gerçekten başta Keşan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan olmak üzere üm komitedeki arkadaşlarımız ve göerevli arkadaşlarımız mükemmel bir organizasyon hazırlamışlar.

 

Bu organizasyonla burada gerçekten çok rahat bir Düna Şampiyonası düzenlenebiir.Umarım önümüzdeki yıllarda da Erikli Sahili'ne bu tür organzasyonlar verilir ve Erikli windsurfte hak ettiği noktaya ulaşır.

Tabi bunu başarabilmek için öncelikle burada windsurf kursları ve okulları açılmalı buradaki halkın windsurfa daha çok ilgisinin sağlanması gerekir “ dedi.Şampiyona başhakemi Zeki Leblebici 11 Knat olması gereken Windsurf Yarışmalarının başlaması için gerekli olan rüzgarın olmaması nedeniyle yarışmaları saat 18.30 itibariyle iptal etti ve yarışmaların bugün  devam edeceğini belirtti.Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan'da, rüzgar nedeniyle yarışların ilk gün iptal edilmesine üzüldüklerini belirretek “Umarım bugün  yarışlar için yeterli rüzgara ulaşılır ve Erikli Sahili'ndeki insanlarımıza görsel bir güzellik yaşatılır” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri