27 Haziran 2017 Salı  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5032
EURO
3,9191
ALTıN
141,183
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 28 °C
Antalya21 / 35 °C
Ankara17 / 34 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EMIRATES’DEN YENİ ÇEVRE PROGRAMI

EMIRATES’DEN YENİ ÇEVRE PROGRAMI
Dubai merkezli uluslararası havayolu şirketi Emirates, çevreye yaptığı yatırımlara devam ediyor.
30 Temmuz 2008 / 11:50
Dubai merkezli uluslararası havayolu EMIRATES, ilk çevreci Airbus A380'ini teslim alışının arifesinde, dünya genelindeki işlemlerindeki çevresel performansını geliştirmek için yeni girişimlerde bulunuyor.

“Environment-Çevre” isimli bu program; Emirates Grup için yeni çevresel politikaların benimsenmesi, tüm dünyadaki personelin bilgilendirilmesi, enerji tüketimi ve israfı azaltarak aynı zamanda geri kazanım ve eğitimi arttırmayı içeriyor.

EMIRATES aynı zamanda web sitesinde açtığı yeni bölüm ile Grubun çevresel konularla ilgili yönetimiyle ilgili bilgiler veriyor.

www.emirates.com/english/about/environment linkinden EMIRATES'in çevresel politikaları, A380 ve geniş filosunun ekonomik verimliliği, havayolunun koruma alanı projeleri, Gruptaki güncel çalışmalar, uçuş operasyonlarının yakıt tüketimi ve emisyonu azaltma üzerindeki etkileri gibi bilgilere erişebilirsiniz.

Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum: “Emirates; yolcularının, iş modelimizin, çevrenin ve 100'ün üzerinde uçuş noktamızın çıkarlarını gözeterek sorumlu bir yönetim benimsiyor. Bizim çevresel duyarlılığımız bu akım moda olmadan çok önce, biz 1997 yılında Dubai Çöl Muhafaza Rezervi'ne sponsor olduğumuz zaman başladı.”

“Emirates yeni uçaklara milyarlarca dolar yatırıyor ve bu da bize yakıt tasarrufu en iyi olan en modern emisyonu en az olan uçaklarla uçarak çevresel alanda da öncü bir konum sağlıyor. A3802lerimiz dünyanın en çevreci ticari uçakları. Environment-Çevre programımızın amacı şirketimizin çevre politikasını sürdürülebilir kılmak ve paydaşlarımızı yaptığımız yeniliklerden haberdar etmek” dedi.

EMIRATES, dünyanın çevresel tehditlerine karşı yeni araştırma ve teknolojilere ciddi yatırım yapıyor. Örneğin havayolu uçak mutfaklarında ekonomik verimliliği arttırmak amacıyla bir ayda 100 tonun üzerinde kağıt, plastik ve alüminyum geri dönüşümü yapıyor.

EMIRATES, dünyanın en çevreci koruma alanına sahip resortlardan bir tanesi olan Avusturya'nın Blue Mountain bölgesinde yer alan 4000 dönümlük Wolgan Valley Resort & Spa'yı hizmete sokacak.

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketi olan EMIRATES, en karlı 3, en büyük 20 havayolu şirketi arasında yer alıyor. EMIRATES Havayolları, İstanbul – Dubai arasında her gün 427 kişilik Boeing 777-300 tipi uçaklar ile uçuyor.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri