29 Nisan 2017 Cumartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5508
EURO
3,8707
ALTıN
144,812
HAVA DURUMU
İzmir9 / 28 °C
İstanbul12 / 23 °C
Antalya13 / 32 °C
Ankara7 / 25 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EĞRİDİR'de 6.cı TRİATLON ŞAMPİYONASI

EĞRİDİR'de 6.cı TRİATLON ŞAMPİYONASI
Eğirdir Belediyesi 03 Ağustos 2008 tarihinde düzenlenecek olan 6.Eğirdir Triatlon'u için çalışmalara başladı.
15 Temmuz 2008 / 01:26

Düzenlendiği ilk günden beri sürekli aşama kat ederek, deneyim ve tecrübe kazanan Eğirdir Belediyesi 2007 yılında yaptığı başarılı organizasyonla pek çok organizatörün takdirini kazanarak artık yarışmaları uluslar arası boyuta taşıyıp Avrupa Şampiyonası olarak yapıyor.

Önceki yıllar 10 ülkenin rezervasyon yaptırdığını bildiren yetkililer, geçen yıl ve bu yıl itibariyle bu rakamın 25-30 ülkeye çıkarıldığını ve yaklaşık toplamda 250 sporcuyla birlikte sadece triatlon sporu vesilesiyle ilçeye 1500 kişinin geleceğini belirttiler İlk olarak Eğirdir Triatlon komitesini toplantıya çağıran Zabıta Amiri Mehmet Oruç, düzenlediği toplantıda, yarışmalar öncesi, yarışma günü ve sonrası için yapılması icap eden ve alınması gereken tedbirleri anlatarak komite ve yarışmada görev alacak olan zabıta çalışanları ile istişarede bulundu.

Yarışmaların start alacağı liman içinde her türlü temizlik ve düzenleme çalışmalarının yapılacağını, gelecek sporcuların barınma ve 3 öğün yemek ihtiyaçlarının hiçbir aksaklık olmadan karşılanması için tüm tedbirlerin alınacağını söyleyen Zabıta Amiri Mehmet Oruç, Triatlonu 5 yıldır yapmanın verdiği deneyim ve bilgi birikimi ile, bu sene yapılacak olan 6. Triatlon yarışlarının daha fazla ses getireceğini ve Eğirdir'in ulusal platformda daha iyi tanınacağını söyledi.

Eğirdir Triatlonu Avrupa Şampiyonası ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ömer Şengöl'de Eğirdir'de ki sportif her türlü etkinlik üzerine temel misyonunu betimleyerek konuyu farklı bir bakış açısıyla değerlendirerek bizlere aktardı. Şengöl Eğirdir Triatlonu vesilesiyle şunları söyledi; “Doğasının ve gölünün Triatlon sporunun yapılabileceği alanları karşılaması sebebiyle Eğirdir, bu şansını süreklilik arzedecek bir yapıda en iyi bir şekilde sürdürmekte ve bundan istifade etmeyi başarmaktadır.

Önceki yıllara nazaran daima yenilenen ve aşama kat eden Eğirdir Triatlonu, şimdi Eğirdir-Avrupa Triatlon Şampiyonası olarak adlandırılmaktadır. Spor turizm anlamında kalkınmayı öngören her yer için vazgeçilmez tanıtım materyalidir ve Eğirdir de bu şansını bu alanlardaki çalışmalarıyla süreklilik arzedecek bir yapıya dönüştürerek değerlendirmektedir.

Eğirdir'e gelen her sporcu ve yakını, bu insanları güzel ağırlamamız ve sahiplenmemiz sonrasında bir ömür boyu fahri turizm elçiliğimizi elinden geldiğince yapacaktır. Parayla bunu yaptıramazsınız veya zorlamalarla kimseye bunu yaptıramazsınız. Bu şekilde bir yatırım ancak ve ancak insanlarımızın hoşgörülü ve sıcak kanlı davranışları ve gelecek insanlarla insani değerler ölçütünde ilgilenilmesiyle mümkündür.

Bu durum ise uzun soluklu ve insan ömrüne bağlı bir yatırımdır. Bizlere elbet faydası olacaktır ama küresel ısınmalarla yaşadığımız coğrafyanın ehemmiyetinin arttığı şu günlerle birlikte bu çalışmalarımız asıl meyvelerini önümüzdeki yıllarda verecektir.

Tüm bunlar için de en elzem mevzuu bu insanların öncelikle ilçemize gelmesini beklemek gerekmekte veya bu insanları Eğirdir'e bir vesile ile getirmeyi başarmak gerek. Bizler de bu düsturla Eğirdir'e insan kazandırılması noktasında bu ve benzeri her türlü etkinliğin altına imza atmayı sürdürüyoruz.

İlçenin refahı gelir düzeyinin artması ile doğru orantılı diye düşünüp, Eğirdir'in coğrafi konumunun gerektirdiği yapılanmayı sürdürerek, artık, büyük adımlarla yürümemiz gerekmekte..

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri