26 Haziran 2017 Pazartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5032
EURO
3,9191
ALTıN
140,009
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul19 / 30 °C
Antalya21 / 36 °C
Ankara17 / 32 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DELOS TURİZM CEMAL ALTAYLI VE 200 YOLCU ADRİYATİK'TE MAHSUR KALDI

DELOS TURİZM CEMAL ALTAYLI VE 200 YOLCU ADRİYATİK'TE MAHSUR KALDI
Dinamik Firması tarafından kiralanan "M-S Dalmaçya" adlı geminin kaptanının 10 kişilik personelle "iş bırakma" eylemi yapması üzerine, gemide bulunan 200 Türk yolcunun Hırvatistan kara sularında mahsur kaldığı bildirildi
14 Ağustos 2008 / 02:01
Turizmin sesi
Dinamik Firma acentesi Delos Turizm yetkilisi Cemal Altaylı, kendisinin de gemide bulunduğunu ifade ederek, gemi kaptanının Hırvatistan'ın bir mil açığında demir attığını ve kendilerine, "Biz almamız gereken parayı alamadık, bu yüzden deniz ortasında durmak zorundayız. Devam etmeyeceğiz" notunun bulunduğu bir yazı gönderdiğini söyledi.

Bu yazı üzerine kaptanla konuşmaya çalıştıklarını, ancak kaptanın kimseyle görüşmediğini anlatan Altaylı, "Biz de Zagreb Türk Büyükelçiliğine ve Delos acente merkezine durumu bildirdik. Onlar geminin sahibi olan Adriyatik Cariatic firmasıyla irtibata geçmeye çalıştılar, ancak görüşülemedi" dedi.

Altaylı, gemide bulunan 200 Türk yolcuyla birlikte deniz ortasında mahsur kaldıklarını belirterek, "Bu durum hiçbir hukuka sığmaz. Bizleri mahsur bırakmaya kimsenin hakkı yok. Konuyla ilgili kanuni yollara başvuracağız" diye konuştu.

Gemi yolcularından Özgür Mutlu da Cumartesi günü İzmir'in Alsancak Limanı'ndan hareket ettiklerini ve bu hafta sonunda İzmir'de olmaları gerektiğini, ancak bugün öğleden sonra saat 14.00'te kaptanın 10 kişiyle birlikte "iş bırakma" eylemi yaptığını kaydetti.

Mutlu, Ivo Brbora adlı kaptanın gemi sahibinden alacağını alamadığı gerekçesiyle böyle bir eylem yaptığını öğrendiklerini belirterek, "Bir an önce ülkemize dönmek istiyoruz" dedi.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri