26 Haziran 2017 Pazartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5032
EURO
3,9191
ALTıN
140,009
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul19 / 30 °C
Antalya21 / 36 °C
Ankara17 / 32 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİLGE MAT RESİM SERGİSİ OSMANLI TERSANESİNDE

BİLGE MAT RESİM SERGİSİ OSMANLI TERSANESİNDE
Bodrum'un ilk tersanesi olarak, 1775 yılından günümüze Milta Bodrum Marina ve Ericsson'un katkılarıyla restore edilerek Günümüze ulaşan Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi'nde Bilge Mat Resim Sergisi ile en güzel yaz günleriniz renklenmeye devam
17 Temmuz 2008 / 20:01

Turizmin Sesi


17-30 Temmuz tarihlerinde açık kalacak serginin sahibesi Bilge Mat, bugüne dek 4'ü kişisel 2'si karma 6 sergide sanatseverlerle buluştu.

Kastamonu'nun Küre ilçesinde eğitimci bir babanın çocuğu olarak doğmuş olan sanatçı, orta ve lise yıllarında ressam Fethi KAYAALP ve ressam Sabri AKÇA'dan resim eğitimi almıştır.

Eserleriyle hocalarının beğenisini kazanmış, yarışmalarda birincilik ve yanı sıra çeşitli dereceler almış, ancak subay olan eşinin memleketin birçok uzak köşesinde görev yapması ve iki çocuk annesi olması sebebiyle resim çalışmalarına bir süre ara vermiştir.

Daha sonra yakınlarının teşviki ve kaybolmayan isteği ile Bilge Mat, Hacettepe Üniversitesi öğretim üyelerinden ressam Birsen Gültekin'in danışmanlığında resim çalışmalarına yeniden başlamıştır.

Sanatçı Ankara'da, Çankaya Halk Eğitim Merkezi Resim Bölümü'nden kurs bitirme belgesi almış, ardından Ada Sanat Evi'nde ve Doğan Sanat Evi'nde çalışmalarına devam etmiştir.

Bilge Mat halen Ankara'da “Atölye A”da öğretmen ressam Aysel KUTLUEL ile çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) üyesidir.

“Atatürk Kompozisyonu” tablosu, GESAM tarafından uygun görülerek, çeşitli illerde sergilenmiş ve bu eserinden dolayı, GESAM, Manisa Belediyesi, Adana/Çukurova Rotary Kulübü ve Koza A.Ş. tarafından kendisine teşekkür belgeleri verilmiştir.

Bilge Mat'ın Kastamonu Sanat Müzesi'nde tablosuna ve Dr.Nail TAN'ın, “Gururumuz Kastamonulular” isimli kitabında şehrin yetiştirdiği ressamlar arasında biyografisine yer verilmiştir.

Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi'ndeki bu sergi, Bizce Tasarım'ın desteğiyle sanat severlerin beğenisine sunuluyor.

Açılış:17 Temmuz 2008 Perşembe Saat:19.00

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri