26 Haziran 2017 Pazartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5032
EURO
3,9191
ALTıN
140,009
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul19 / 30 °C
Antalya21 / 36 °C
Ankara17 / 32 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BETUYAB'TAN KAMPANYA

BETUYAB'TAN KAMPANYA
Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Başkanı Cemil Uğurlu, Antalya'da Manavgat ve Serik ilçelerini etkileyen orman yangınlarıyla ilgili olarak Belek'li turizmciler olarak bir çalışma başlattıklarını bildirdi.
14 Ağustos 2008 / 01:39

Turizmin Sesi


Antalya'da 10 bin hektarlık ormanlık alanını küle çeviren yangınla ilgili her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten BETUYAB Başkanı Cemil Uğurlu şunları söyledi:

“Yangınlar ülkemizin en güzel beldelerinden Antalya'mız için çok büyük bir kayıp, içimiz yanıyor. Ama artık ne yazık ki kaybedileni geri getirmek mümkün değil, bundan sonra ne yapmamız gerektiğine bakmalıyız.

BETUYAB olarak bugüne dek orman yangınları konusuna gereken hassasiyeti her zaman gösterdik, Gebiz'de üç noktada yangına müdahale eden bir yangın havuzumuz bulunmakta.

Belek ve Serik bölgelerinde hizmet veren itfaiye ekibimiz bu yangında da söndürme çalışmaları için canla başla çalışmıştır. Belek'in sahip olduğu golf tesisleri orman yangınlarına karşı bir güvence, golf tesislerinin yer aldığı bölgelerde yangın çıkma olasılığı çok düşük ancak biz Belek Turizm Yatırımcıları Birliği olarak orman yangınları için gereken her türlü desteği vermekteyiz ve bundan sonra vermeye hazırız.

BETUYAB yönetimi olarak, daha önce Belek ve Gebiz bölgelerinde yürüttüğümüz ağaçlandırma çalışmalarına Antalya Valiliği ve Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği çerçevesinde Manavgat'ta devam edeceğiz. i

tfaiye aracımız ve ekibimiz çalışmalarını sürdürecek. Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği ile birlikte 2006 yılında başlattığımız orman yangın havuzlarına da desteklerin artması önemli.

Tüm turizm yatırımcılarının ve sivil toplum kuruluşlarının bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum. Dilerim bu konuda artık kalıcı çözümler sunan eylem planlarını devreye sokabiliriz ve bir daha ülkemizin en değerli varlığı ormanlarımızı göz göre göre kaybetmeyiz” dedi.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri