24 Haziran 2017 Cumartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,772
HAVA DURUMU
İzmir19 / 35 °C
İstanbul23 / 29 °C
Antalya22 / 34 °C
Ankara12 / 29 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BECKTEİN,"TORUNUNU DA AL GEL "İÇİN KEMER'E GELECEK

BECKTEİN,
Almanya'nın en büyük Eyaleti Bavyera'nın Başbakanı Günther Beckstein, Avrupa Türkiye Turizm İş Konseyi (ETTC) Başkanı Hüseyin Baraner tarafından gündeme getirilen , “Torununu da Al Gel” kampanyası çerçevesinde, 8 subat 2009 tarihinde Kemer'e geleceğini aç
05 Ağustos 2008 / 15:20

Turizmin Sesi


ETTC Başkanı Hüseyin Baraner ve beraberinde aralarında Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker'in de bulunduğu bir heyet, Almanya'nın en büyük Eyaleti Bavyera'nın Başbakanı Günther Beckstein'ı seçimler öncesi ziyaret etti.

28 Eylül 2009'da yapılacak eyalet meclis secimleri nedeniyle Nürnberg kentinde düzenlenen yemekli toplantıya katılan Türk heyet, eyalet milletvekillerinin yanı sıra, çok sayıda yerel politikacı, Türk ve Alman iş dünyasının tanınmış simalarıyla biraraya geldi.


Yemekli toplantının açılış konuşmasını yapap Baraner, Türklerin artık Almanya'nın geleceğinde aktif rol oynamak istediklerini vurguladı. Türklerin 3'üncü ve 4'ncü nesilin Almanya'da yaşayan temsilcilerinin Almanya'nın geleceğiyle ilgili konularda söz sahibi olmak istediklerini belirten Baraner, “Özellikle istihdam, yatırım ve ekonomik kunularda yeni projeler oluşturup, bunları Bavyera hükümeti ile paylaşmak istiyorlar.

Gençclere şimdiden yatırım yapmalıyız. Almanya'nın bu konuda atacağı her adım, 20 yıl sonra çok önemli kazanımlar olarak toplum yaşamımıza dönecektir” dedi.


Türklerin artık sadece Türk bağlantılı konulara şıkşmak istemediklerine dikkat çeken Baraner, “Dünya konularına, eğitim ve ekonomik siyasi programlara el atıp, damgalarını vurmak istiyorlar.

Almanların daha yoğun Türkiye'ye gelmeleri, sadece tatil değil müşterek olarak da birçok projeyi paylaşabilmeleri icin hükümetlerin daha yoğun çalışmalar yapması gerekiyor” diye konuştu.

Baraner, Beckstein'a insani yaklaşımları dürüst ve açık sözlülüğü için teşekür ederken, Eyalet Başbakan Beckstein de yaptığı konuşmada Kemer Belediye Başkanı'nın çalışmalarından övgüyle söz etti. Şeker'in uzun yıllardır Türk misafirperverliğini simgeleyen çalışmaları olduğunu belirten Beckstein, “Bu çalışmalar, Almanya ve Türkiye arasında bir köprü oluşturdu. Türkiye'de kaçırılan 3 Bavyeralı Alman dağci için Türk hükümetiyle çok yakın bir çalışma yürürttük” dedi.


Alman İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye'ye seyahat ihtarı verilmemesi için yapılan görüşmelerin önemine değinen Beckstein, göçmen çocuklarının günlük yaşamları ile mesleki kariyerlerinde başarılı olmak istiyorlarsa, Almanca'yı mutlaka öğrenmeleri gerektiğini söyledi.


Beckstein, eyaletinin 2020 Kalkınma Programıi çercevesinde dünyadaki “5 high tech” ve “en çok kalkınmış” merkezlerden birinin Bavyera olacağına işaret etti.


ve kendisini bu elit Türk is adamlari ve turizmciler ile biraraya getiren Hüseyin Baraner teşekkür etti. 8 subat 2009'da Kemer'de düzenlenecek “Torununu da Al Gel” kampanyasına ilçeye gelerek desrek vereceğini açıklayan Beckstein, tanışma yemeğini düzenleyen ve katılan turizmcilere de teşekkür etmeyi unutmadı.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri