24 Haziran 2017 Cumartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,772
HAVA DURUMU
İzmir19 / 35 °C
İstanbul23 / 29 °C
Antalya22 / 34 °C
Ankara12 / 29 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1 Temmuz'da McDonald's Hakan Serim'e emanet

1 Temmuz'da McDonald's Hakan Serim'e emanet
McDonald's Genel Müdürü Sadi Fansa'nın 1 Temmuz'da genel müdürlük görevini, şirketin genel müdür yardımcısı Hakan Serim'e devredecek
28 Haziran 2008 / 14:49
McDonald's Türkiye'den yayınlanan açıklamaya göre, şirkette 19 yıldan bu yana çalışan ve 2002 yılından bu yana McDonald's Türkiye genel müdürlüğünü üstlenen Sadi Fansa, görevini Temmuz ayı başında McDonald's Genel Müdür Yardımcısı Hakan Serim'e devredecek. Sadi Fansa'nın şirketin yönetim kurulunda göreve devam edeceği bildirildi.

McDonald's Türkiye'ye 1989 yılında ülke satınalma müdürü olarak katılan Sadi Fansa, bu süreçte, McDonald's'ın Türkiye'deki güçlü üretici ağının kurulmasında, McDonald's'a mal tedârik edebilecek dünya standartlarında yerli üreticilerin geliştirilmesinde, uluslararası firmaların McDonald's'ın tedârikçileri olarak Türkiye'ye yatırım yapmalarında önemli başarılara imza attı.

Uluslararası bazı sorumluluklara ilâveten, tedârik zinciri ve üretici geliştirme alanlarındaki büyük başarıları nedeniyle 1994 yılında McDonald's Dünya Başkanlık Ödülü'nü alan Sadi Fansa, 2002 yılında şirketin genel müdürü olmasının ardından McDonald's'ın Türkiye'de yeniden yapılanması, şirketin verimli ve kârlı bir yapıya kavuşması ve 2005 yılında Anadolu Grubu ile lisansörlük anlaşmas ının imzalanması süreçlerini de başarıyla yürüttü.

Türkiye'yi son 54 aydan bu yana sürekli satış artışı sağlayan ve satış hacmini üç misli arttıran az sayıdaki ülkelerden biri yapan Sadi Fansa, şirketteki misyonunu tamamladığını belirterek, "Artık bayrağı devretme zamanı geldi" dedi.

Verilen bilgiye göre, görev değişimi ile Sadi Fansa, şirketin yönetim kurulunda görev yapmaya devam edecek.
Hakan Serim'in, restoran ekip üyeliğinden McDonald's Türkiye genel müdürlüğüne yükselen kariyer hikâyesiyle Türkiye'de bir "ilk" olduğu belirtildi.

HAKAN SERİM KİMDİR
Dil öğrenmek ve yüksek öğrenimine devam etmek için İngiltere'ye giden Serim, Kasım 1979'da McDonald's Londra'daki Marble Arch Restoranı'nda part time ekip üyesi olarak çalışmaya başladı.
Londra McDonald's'ta geçirdiği 3 yıl süresince ekip üyeliği görevinden, ekip şefliğine, ekip eğitmenliğinden bölüm müdürlüğüne kadar yükseldi. Daha sonra Türkiye'ye dönen Serim, askerliği sırasında girdiği üniversite sınavı sonucu İTÜ Jeoloji Bölümünü kazandı.
Üniversite ikinci sınıftayken çalışma hayatına yoğunlaştı. 1986 yılında ise McDonald's'ın Türkiye'ye gelmesi üzerine ilk açılan Taksim restoranında bölüm müdürü olarak çalışmaya başladı.
Şirketin Türkiye'deki gelişmesine paralel olarak görev ve sorumlulukları genişleyen Hakan Serim, Mart 1989 yılında, restorandan merkez ofise geçerek bölge danışmanı, Kasım 1995 yılında ise operasyon müdür ü oldu. 2003 yılında operasyon direktörlüğüne atanan Serim, bu arada Anadolu Üniversitesi Ekonomi Bölümünü bitirdi.Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri