29 Haziran 2017 Perşembe  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5120
EURO
3,9960
ALTıN
141,095
HAVA DURUMU
İzmir22 / 37 °C
İstanbul23 / 32 °C
Antalya24 / 33 °C
Ankara15 / 33 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MODA SAKİNLERİ TARİHİ MODA İSKELESİ ÖNÜNDE İÇKİ PRETOSTOSU YAPTI

 MODA SAKİNLERİ TARİHİ MODA İSKELESİ ÖNÜNDE İÇKİ PRETOSTOSU YAPTI
Tarihi Moda İskelesi'ne getirilen içki yasağı, Moda sakinleri tarafından protesto edildi.
13 Eylül 2008 / 08:04

TURİZMİN SESİ


İskele önünde toplanan kalabalık, sigara yasağının ardından tüm mekanlarda içkinin de yasaklanacağını savunarak, hükümet aleyhine slogan attı.

Tarihi Moda İskelesi'nin Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmeye başlamasıyla getirilen içki yasağı yaklaşık 100 kadar Modalı tarafından protesto edildi. Modalı ressam Necdet Kurtulan'ın kartondan yaptığı deniz feneri. protestocular tarafından alkışlarla karşılandı.

Moda İskelesi önünde toplanan kalabalık. önce çeşitli sloganlar atarak içki yasağının sona erdirilmesini istedi. "Türkiye'yi yobazlara bırakmayacağız, ışığını al da gel" sloganıyla buluşan kalabalık. el fenerleri ve mumlarla içki yasağını protesto etti.

Ellerinde içki şişeleriyle gelenlerin de olduğu eylemde Modalılar adına konuşan eczacı Ali Karlı, "Yara bere içindeki memleketimiz hala kanıyor. Özgürlüklere saldırı boyutuna varan her olayın. her günün farkındayız. Aydınlatmak için her hafta iskeledeyiz. Mahalle baskısı hiçbir zaman hiçbir yerde tersine işlememiştir.

Bu ülkede oruç tutmadığı için öldürülen ve daha yeni Moda'da dövülenlerin sayısını unutmadık bile" dedi. Çocukluğunu Moda'da geçirdiğini söyleyen bir eylemci ise "Türkiye'deki insanların her anlamdaki özgürlüklerine müdahale ediliyor. Moda iskelesi yılların iskelesidir. Çocukluğumuzdan beri buraya geliriz.

Burası her anlamda insanlara bir şeyler katan tarihi bir iskele. Amaçları burayı da diğer işletmeler gibi köreltmektir. Sigara yasağından sonra Türkiye'ye içki yasağını getiriyorlar ve bunu da buradan başlatmaya çalışıyorlar" şeklinde konuştu. Yaklaşık 1 saat süren eylemin ardından gurup olaysız şekilde dağılırken. yetkililer herhangi bir açıklama yapmadı.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri